סוויטת רחצה

מהפך בחלל הרחצה

סוויטת רחצה

מהפך בחלל הרחצה

מה יש בחדר הרחצה שמצליח לרגש אותנו?

חלל פונקציונלי לחלוטין, אתו אנו מטפחים יחסים אינטימיים. בין קירותיו אנו משילים את כל השכבות, ונשארים עצמנו, חלל העומד לרשותנו.

בדירה היוצאת דופן הזו בחיפה, נעתקת הנשימה כשפותחים את הדלת מהמסדרון החשוך לחלל הסלון הנפתח למרפסת קטנה ונמתח לאופק של הים הקרוב והרקיע המתוח מעליו. הדירה בבניין הממוקם בצלע ההר כשהכביש הראשי הוא החוצץ היחידי בינו לבין הנוף הפתוח והפראי ומגובה הדירה, נראה שהיא תלויה בחלל מעל היופי הכחול.

בדירה היה חדר אמבטיה צר ולא פונקציונלי ובצמוד אליו חדר רחצה פתוח לחדר השינה, כשבעלת הדירה אינה זקוקה לשניים, אלא לרווחה.

בשיפוץ, שני חדרי המקלחת אוחדו לחלל אחד מרווח ומפנק ובסיום השיפוץ, ניתן להרגיש כמו בבית מלון עם חדר רחצה מרווח ומהודר, בעל פתח רחב, מקלחון מפנק, עיצוב עשיר ואפילו חלון לים התיכון.

זהו "רק" חדר רחצה, ובעלת הדירה צנועה בהלכותיה לא ביקשה פאר והדר, אך הבחירות שנעשו הביאו לתוצאה מפתיעה בעושרה, בעיקר בשל נגיעות קטנות של תאורה מוסתרת בתקרות הגבס, בגוונים השקטים שנבחרו, בארון המוקפד ומשטח השיש שנתפרו במיוחד לחלל ובאלמנט אחד עיצובי מפתיע בביצוע מוקפד של תיבת פסיפס פתוחה בקיר.