הדירה, פרק ב' בחיים

אקסטרים מייקאובר בדירה בראשל"צ

הדירה, פרק ב' בחיים

אקסטרים מייקאובר בדירה בראשל"צ

אנו חגים סביב גלגל החיים, ולעיתים יש בית אחד שמלווה אותנו עשרות שנים. משנות ההורות והזוגיות ועד לנקודה בה פגשתי את ורדה. נפגשנו בדירת ארבעה חדרים ותיקה, קומה שנייה, מסדרון עם חדרי שינה לילדים מימין לכניסה, מטבח מרווח מול הכניסה, וסלון וחדר הורים משמאל.

הילדים פרחו מהקן, נכדים וחברים מגיעים לביקור ולעיתים לאירוח, כך שהבית משמש כעת את ורדה, שבשנים האחרונות הגדירה מחדש את סדרי העדיפויות והרצונות שלה מהבית.

כיום, ורדה מעוניינת לפתוח קליניקה בבית שתשמש אותה לקבלת מטופלים בליווי הוריהם. המטבח, אם כי מואר ומרווח, ממוקם ישירות מול דלת הכניסה. ישנם חדרי ילדים שנותרו כשהיו, והשימוש בם מועט ונותר כשהיה בשנים עברו.

אז, ישבנו יחד, להכיר, להבין, לחקור, קצת לחפור. אני פרשתי לנתח, להציע חלופות, לפתור בעיות, ולשדך שותפי ביצוע לתהליך.

בסופו של תהליך, הדירה השתנתה באופן מהותי. המטבח עבר לקדמת הדירה פתוח לסלון, מול הכניסה מוקמה הקליניקה וסוויטת חדר השינה, הכוללת חדר רחצה אישי ומפנק, עברה לירכתי הדירה.

מעבר לפונקציונליות, הנגיעות העיקריות שתרמו לתחושת הרווחה בדירה לדעתי, הן חלל מגורים מואר ומרווח החשוף לפתחים הגדולים ברוחב המקסימלי של הדירה, עם פתרון הצללה נוח של תריסי רפפה חשמליים (שהיה שווה את מסע השכנוע) וקיר כהה מעוצב ומרשים מול הכניסה לאורך פינת האוכל.

ואני, זכיתי להכיר אישה נדירה, אצילית ומקסימה, שמשמשת לי השראה. אני מודה.