אודות

נעים להכיר

שמי איילת מעוז, הנדסאית אדריכלות ועיצוב פנים,  וב-2013 פתחתי את "שגאיה", הסטודיו שלי לאדריכלות (על שם נעוריי איה שגיא).

אני נלהבת מיצירת חללים, מהדמיון למציאות, בקהילה, בבית הפרטי, בגינה ומהשינוי שתכנון מודע ומכוון יכול לעשות באיכות חייהם של אנשים.

בביתי שבכוכב יאיר, מוקפת בבתים וגינות, אני חשופה לטבע העוטף, לגינת הבר, לאור ולרוח המחוללים בבית. אני מרותקת מהפיסול באור דרך פתחים ומתכנון שמביא משהו נוסף, שמרגש. קסם שנוצר מריצוד של קרן אור במסדרון, במסגור של נוף בפינת ישיבה או מפריחה מוקדמת ומפתיעה על ענף חשוף. מראה של הצמחייה הפורחת ומשתנה לאורך עונות השנה, נוגע בנו במקביל לשינויים בחיינו ובמצב רוחנו.

בכל פרויקט, אני מחפשת את הדרך ליצירת חלל עבור אנשים, שמעבר לפונקציונאליות שלו, הוא מביא ערך מוסף חוויתי שמעורר עניין, נוסך רוגע ויופי, ותורם להגשמה. כל אחד יכול לבנות חלל פונקציונלי, ותפקידי כאדריכלית ללכוד את החוויה המבוקשת ולהעביר אותה כסיפור בחלל.

לפני שלמדתי אדריכלות, למדתי ראיית חשבון ועסקתי בכך. באופן מוזר, יש משותף לשניהם בקשר עם הלקוח. בשניהם נדרש חיבור פרסונלי, יחסי אמון הדדיים ודיסקרטיות. יש שיוסיפו גם יצירתיות. מעבר למצגת ולפרויקטים, ההחלטה על בחירת האדריכל לליווי הפרויקט שלך, עוברת דרך האמונה שהוא יכול להבין אותך מעבר למילים ולהגדרות וילכוד את החלומות, הטעם, האמונות הכי אישיות שלך.

אז, מי אני?

גדלתי בחיפה על הים, נשואה באושר ליוסי, אמא לאור, שני ודנה, מארחת שני כלבים, חתולה ותוכי שמנהל את הבית. במהלך השנים זכיתי לחיות שנתיים בפריס ושלוש שנים בבנגקוק ולנהל אנשים פרויקטים ומשימות בחברות. אני מחוברת לקרקע, לגשמי, לתכנון הפונקציונלי, ובו בזמן משאירה את החושים פתוחים לפרספקטיבה רחבה ומבט על לקבלת חיבור בין הרגש לגשמי, בין הפונקציונליות לחוויה.

בתכנון הבית הפרטי, אני נהנית לשזור את הפנים עם החוץ, כטיול רציף בין החללים, בדיוק כפי שהמבט אינו עוצר בסף הפתח, כך אני מתכננת את הריהוט, הצמחייה, תאורת אור יום ולילה, עד שכל המרכיבים בתמונה מתלכדים להווייה שלימה הגדולה מסך חלקיה.